ՀԲ մասնագետի հանդիպումը ՔՀԿ հետ Արդյունահանող արդյունաբերության թափանցիկության նախաձեռնության շրջանակում
Բաց կառավարման գործընկերության 2014-2016թթ. գործողությունների պլանի համաձայն Հայաստանի կառավարությունը պարտավորվել է իրականացնել մի շարք միջոցառումներ Արդյունահանող արդյունաբերության թափանցիկության նախաձեռնությանը (EITI) միանալու և Հայաստանում հանքարդյունաբերության թափանցիկությունը խթանելու նպատակով:
Ս.թ. հոկտեմբերի 16-ին Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) հանքարդյունաբերության գծով ավագ մասնագետ Գարի ՄաքՄահոնը, Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի գրասենյակում հանդիպել է քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների (ՔՀԿ) մի խումբ շահագրգիռ ներկայացուցիչների հետ՝ ներկայացնելու EITI նախաձեռնությունը և հասարակական կառույցների դերը դրա խթանման գործընթացներում:

WB specialist’s meeting with CSOs within the framework of EITI
According to Open Government Partnership Second Action Plan of the Republic of Armenia 2014-2016 the Armenian Government undertook to implement a number of actions to join the Extracting Industries Transparency Initiative (EITI) and to promote transparency of mining industry in Armenia.
On October 16 Transparency International Anticorruption Center hosted a meeting of Gary McMahon, Senior Mining Specialist of the World Bank with a group of interested representatives of civil society to present EITI and the role of public organizations in promoting it.