Վազգեն Խաչիկյանին ներկայացվող մեղադրանքը խստացվեց
Ս.թ. սեպտեմբերի 25-ին դատախազը նոր մեղադրանքներ է առաջադրել Սոցիալական ծառայության նախկին ղեկավար Վազգեն Խաչիկյանին ու նրա 3 ենթականերին՝ պնդելով, թե նրանք ստեղծել ու ղեկավարել են կազմակերպված խումբ՝ բյուջեից շուրջ 300 միլիոն դրամ յուրացնելու համար։ Իրավապաշտպանները նկատում են, որ իշխող Հանրապետական կուսակցության նախկին ղեկավար անդամ Խաչիկյանի դեմ քրեական գործի հետևում բարձրաստիճան մի շարք այլ պաշտոնյաներ կան, որոնց անունները Խաչիկյանն առայժմ չի հրապարակում։ Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանն «Ազատության» հետ զրույցում ասել է՝ քանի դեռ Խաչիկյանը չի ասել իր վերջին խոսքն ու անուններ չի հնչեցրել, կարելի է ընդամենը ենթադրել, որ այս գործը լրիվ չի բացահայտվել:
Կենսաթոշակների յուրացման գործով Խաչիկյանը կալանավորվել է 2 տարի առաջ. նրան առաջադրվել էր պաշտոնեական կեղծիք, խարդախություն ու յուրացում կատրելու մեղադրանք:

On September 25, 2014 Vazgen Khachikyan, Head of the State Social Security Service of Armenia and his three subordinates were charged by prosecutor with new allegation, claiming that they created and headed an organized group that embezzled nearly 300 million AMD of state budget funds. The human rights defenders noticed that behind the criminal case against a former ruling political party head Vazgen Khachikyan, there were some other officials, involved in criminal case, whose names Khachikyan had not published yet. In a talk with Radio Liberty Varuzhan Hoktanyan, Executive Director of Transparency International Anticorruption Center said that unless Khachikyan delivered his speech and uttered names the case would not imply to be exposed.
Two years ago Khachikyan was detained for embezzling pensions and he was accused of official forgery, swindling and embezzlement.