2014 թ. ԹԻՀԿ ընդհանուր ժողովն ընտրել է նոր Խորհուրդ և նոր անդամներ
Ս. թ. հուլիսի 18-ին «ԷՕՆ» ակումբում տեղի է ունեցել Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի (ԹԻՀԿ) ընդհանուր ժողովը, որին ֆիզիկապես և հեռակա կարգով ներկա էին կազմակերպության անդամների պարզ մեծամասնությունը: Հրավիրվածների թվում էին նաև կազմակերպության նոր առաջադրված անդամները: Ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ԹԻՀԿ խորհրդի նախագահ, Եվրասիա համագործակցության հիմնադրամի փոխտնօրեն Վազգեն Կարապետյանը: Գործադիր տնօրեն Վարուժան Հոկտանյանը ներկայացրել է հաշվետու ժամանակաշրջանի վերաբերյալ ԹԻՀԿ հաշվետվությունը, իսկ փոխտնօրեն Սոնա Այվազյանը ծանոթացրել է ինստիտուցիոնալ զարգացման հիմնահարցերը: Ընդհանուր Ժողովը քննարկել և հաստատել է հաշվետվությունը:
ԹԻՀԿ անդամ, մարդկային ռեսուրսների և կազմակերպական զարգացման համակարգող Քրիստինե Մարգարյանը ներկայացրել է անդամակցության նորացված կարգը: ԹԻՀԿ հաղորդակցության համակարգող Արթուր Ավթանդիլյանը հանդես է եկել ԹԻՀԿ անդամների հետ աշխատանքի բարելավման վերաբերյալ առաջարկություններով: Քննարկվել և հաստատվել է անդամակցության կարգը: Փակ քվեարկությամբ ընտրվել են խորհրդի նոր կազմ և նոր անդամներ:
Լիազորությունների ժամկետը ավարտվելու կապակցությամբ ԹԻՀԿ անդամներ Վազգեն Կարապետյանը, Լանա Կառլովան, Սուրեն Սաղաթելյանը դուրս են եկել խորհուրդի կազմից: ԹԻՀԿ խորհուրդի կազմում վերընտրվել են Լևոն Բարսեղյանը և Արթուր Սաքունցը և ընտրվել երեք նոր անդամներ` Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի ծրագրի ղեկավար Հայկակ Արշամյանը, արևելագետ, կոնֆլիկտաբան Արսեն Խառատյանը, Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի Եվրոպա ծրագրի համակարգող Միքայել Հովհաննիսյանը:
ԹԻՀԿ նոր անդամներ են ընտրվել ԹԻՀԿ հաղորդակցության համակարգող Արթուր Ավթանդիլյանը, ԹԻՀԿ ծրագրի օգնական Տաթևիկ Բարսեղյանը, ԹԻՀԿ գրադարանավար Քնարիկ Բոյաջյանը, «ԷկոԼուր» տեղեկատվական ՀԿ-ի նախագահ Ինգա Զարաֆյանը, ԵՊՀ դասախոս Արայիկ Հարությունյանը, հրապարակախոս, Զարուհի Հովհաննիսյանը, «Ուրբան Լաբ-Երևան» ՀԿ նախագահ, ճարտարապետ Սարհատ Պետրոսյանը, Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամի հանրային կապերի և ծրագրերի պատասխանատու Իզաբելլա Սարգսյանը:
ԹԻՀԿ աշխատակազմը շնորհավորում է կազմակերպության նորընտիր անդամներին և Խորհրդի նորացված կազմին և մաղթում աշխատանքային բեղուն համագործակցություն:

The General Meeting of Transparency International Anticorruption Center (TIAC) was held in "AEON" Club on July 18, 2014. Simple majority of the organization members participated in the meeting either in person or through Skype. The newly nominated members were also invited to the meeting. Vazgen Karapetyan, TIAC Board Chair, Associate Country Director of Eurasia Partnership Foundation welcomed the invitees with opening remarks. Executive Director Varuzhan Hoktanyan presented TIAC activity in the reporting period and Deputy Director Sona Ayvazyan introduced the key issues on institutional development. General meeting discussed and approved the report.
TIAC member Christina Margaryan, Human Resources and Organizational Development Coordinator presented the new policies and procedures of membership. TIAC Communications Coordinator Artur Avtandilyan came up with suggestions on improving work with TIAC members. Membership policies and procedures were discussed and approved. The new Board of the organization was elected by close vote.
Upon expiration of the term TIAC members Vazgen Karapetyan, Lana Karlova, Suren Saghatelyan ceased to be Board members. Levon Barseghyan and Artur Sakunts were reelected in TIAC Board. Three new members were elected, including Haykak Arshamyan, Project Director of Regional Studies Center (RSC), Arsen Kharatyan, orientalist and conflict analyst, Mikayel Hovhannisyan, Europe Program Manager of Eurasia Partnership Foundation.
Artur Avtandilyan, TIAC Communications Coordinator, Tatevik Barseghyan, TIAC Project Assistant, Knarik Boyajyan, TIAC Librarian, Inga Zarafyan, Chair of “Ecolur” NGO, Arayik Harutyunyan, Lecturer in Yerevan State University, Publicist Zaruhi Hovhannisyan, Architect Sarhat Petrosyan, Chair of “Urbanlab-Yerevan” NGO and Isabella Sargsyan, Communications Officer/Project Manager of Eurasia Partnership Foundation were elected as new members of TIAC.
TIAC Staff congratulates its newly elected members and the new Board and wishes producticve cooperation.