Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի ինտերնետային կայքում գործում է ինտերակտիվ քարտեզ, որի վրա նշվել են «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության դիտորդների կողմից 2014 թ. մարտի 9-ին ՀՀ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում արձանագրված խախտումները: Նախաձեռնության անդամները դիտորդություն են իրականացնում Արարատի մարզի Դարբնիկ, Զորակ, Հայանիստ, Նիզամի, Սայաթ-Նովա, Սիս, Լոռու մարզի Դարպաս, Լեռնավան, Դեբետ, Մարց, Շիրակի մարզի Բասեն և Տավուշի մարզի Հովք համայնքների ընտրատարածքներում: Դիտորդական խումբը գրանցել է 49 խախտում: Առավել մեծ թվով խախտումներն առնչվում են քվեարկության ընթացքին: Արձանագրվել են նաև ընտրատեղամասի բացման և արդյունքների ամփոփման հետ կապված խախտումներ:
«Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնությունը ստեղծվել է 2013 թ. Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն, Իրավունքի Եվրոպա միավորում, Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ և Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ հասարակական կազմակերպությունների կողմից, որին միացել են սփյուռքահայեր և քաղաքացիական ակտիվիստներ:

An interactive webpage is effective on Transparency International Anticorruption Center’s website to depict the violations committed during March 9, 2014 local government elections monitored by the observers of “Citizen Observer” Initiative Group. The Initiative group members observe the elections in the electoral precincts of the communities Darbnik, Zorak, Hayanist, Nizami, Sayat-Nova, Sis of Ararat Marz (province); Darpas, Lernavan, Debet, Marts of Lori Marz; Basen of Shirak Marz and Hovq of Tavush Marz. The observation group registered 49 violations. The majority of violations related to the course of voting process. Other violations referred to opening of the precincts and summarization of the election results.
"Citizen Observer" Initiative was created in 2013 by Transparency International Anticorruption Center, Europe in Law Association, Journalists' Club "Asparez," Helsinki Citizens' Assembly Vanadzor Office non governmental organizations, joined by Diaspora Armenians and civic activists.