ԲՀԿ Վանաձորի նախընտրական շտաբերի աշխատակիցները...ԲՀԿ Վանաձորի նախընտրական շտաբերի աշխատակիցները «քցվել» են կուսակցության կողմից |
![]() |
30.06.2007
Թիվ 26 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով...Թիվ 26 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավոր դարձած ԲՀԿ-ական Ռ.Թովմասյանը «քցել» է հարազատ կուսակցությանը |
16.06.2007
Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի թիվ 23/57...Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի թիվ 23/57 ընտրատեղամասի արձանագրության վերջնական տվյալներում առկա են բազմաթիվ անհամապատասխանություններ |
Հունիսի 6-ին, երբ ԿԸՀ-ն պատգամավոր...Հունիսի 6-ին, երբ ԿԸՀ-ն պատգամավոր էր գրանցում ԱԺ պատգամավոր Մարտին Սարգսյանին, խախտում էր ՀՀ Սահմանադրության 65-րդ հոդվածը |
12.06.2007
Նախորդ գիշերը Էջմիածնում մահափորձ է...Նախորդ գիշերը Էջմիածնում մահափորձ է կատարվել պատգամավորության նախկին թեկնածու Հ.Հակոբյանի շտաբի անդամ Ս.Պետրոսյանի նկատմամբ |
09.06.2007
Արագածոտնի մարզի թիվ 15 ընտրատարածքից...Արագածոտնի մարզի թիվ 15 ընտրատարածքից ԱԺ պատգամավոր ընտրված Խաչիկ Մանուկյանը հրաժարականի իր դիմումը գրել է նախօրոք պարտադրանքի ներքո |
07.06.2007
Թիվ 15 ընտրատարածքից մեծամասնական կարգով...Թիվ 15 ընտրատարածքից մեծամասնական կարգով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Խաչիկ Մանուկյանը մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել ԿԸՀ |
77223 ընտրողի ծննդյան ամիս-ամսաթիվը ընտրացուցակներում...77223 ընտրողի ծննդյան ամիս-ամսաթիվը ընտրացուցակներում գրված են եղել զրոներով. այսւինքն` ոմն Պողոս Պողոսյան ծնվել է 1945 թվականի 00 ամսի 00 օրը |
05.06.2007
ՄԱՊ ընկերության սեփականատեր Ա.Պետրոսյանը ետ...ՄԱՊ ընկերության սեփականատեր Ա.Պետրոսյանը ետ է պահանջում ընտրությունների համար տրված գումարները |
Հայ իշխանավորների կողմից բաժանված ընտրակաշառքների...Հայ իշխանավորների կողմից բաժանված ընտրակաշառքների ֆինանսավորման աղբյուրը եղել է ՀՀ կենտրոնական բանկը |
29.05.2007
Մայիսի 28-ի գիշերը ժամը 02.30-ի...Մայիսի 28-ի գիշերը ժամը 02.30-ի մոտ փորձել են հրկիզել նախկին պատգամավորության թեկնածու Լ.Փարեմուզյանի բնակարանը |
Բազմաթիվ ընտրախախտումներ են արձանագրվել թիվ...Բազմաթիվ ընտրախախտումներ են արձանագրվել թիվ 36 ընտրատարածքում, ինչի արդյունքում Սահմանադրական դատարան է դիմել պատգամավորության նախկին թեկնածու Մ.Սաղաթելյանը |
25.05.2007
Մայրաքաղաքի թիվ 5/10 ընտրական տեղամասի...Մայրաքաղաքի թիվ 5/10 ընտրական տեղամասի նախագահի համար քվեարկության օրը տեղամասում գործում էին միայն իր օրենքները |
23.05.2007
Արագածոտնի մարզի դատախազությունը մայիսի 21-ին...Արագածոտնի մարզի դատախազությունը մայիսի 21-ին դատարան է ուղարկել թիվ 15/16 տեղամասի հանձնաժողովի անդամների վերաբերյալ քրեական գործը |
22.05.2007
Մայրաքաղաքի 9/11 տեղամասի ընտրողների ցուցակում...Մայրաքաղաքի 9/11 տեղամասի ընտրողների ցուցակում ներառված են գոյություն չունեցող շենքի բնակիչներ |

The employees of the Prosperous...The employees of the Prosperous Armenia Party (BHK) Vanadzor chapter pre-election offices "were deceived" by the party |
![]() |
30.06.2007
MP R. Tovmasyan, who gained...MP R. Tovmasyan, who gained majority vote seat in #26 electoral district, has deceived its own, Prosperous Armenia Party (BHK) |
16.06.2007
There are numerous inconsistencies in...There are numerous inconsistencies in the final data of the electoral precinct #23/57 protocol of Sotk, Gegharkunik province |
Registration of Martin Sargsyan by...Registration of Martin Sargsyan by the Central Election Commission on June 6 was a violation of Article 65 of the Constitution of the Republic of Armenia |
12.06.2007
Last night an attempt was...Last night an attempt was made in Etchmiadzin upon S. Petrosyan's life, who was a member of former MP candidate H. Hakobyan's headquarters |
09.06.2007
Khachik Manukyan who was elected...Khachik Manukyan who was elected to Parliament from electoral district #15 of Aragatsotn province, has written an application on his resignation in advance under pressure |
07.06.2007
Khachik Manukyan, who has been...Khachik Manukyan, who has been elected to parliament on May 12 from electoral district #15 (majority vote seat), is said to have resigned from his mandate and applied to Central Election Commission (CEC) |
The dates of birth of...The dates of birth of 77, 223 voters have been written in 0s. I.e., the so called Poghos Poghosyan was born on o date of o month in 1945 |
05.06.2007
The owner of MAP CJSC...The owner of MAP CJSC A. Petrosyan requested the Armavir authorities to return him the money which he had spent for the elections |
The Central Bank of Armenia...The Central Bank of Armenia served as a financial source for the Armenian authorities to distribute election bribes |
29.05.2007
Unidentified people attempted to set...Unidentified people attempted to set former candidate L. Paremuzyan's apartment on fire at about 02:30 on May 28 |
Former majoritarian candidate A. Saghatelyan...Former majoritarian candidate A. Saghatelyan applied to the Constitutional Court as a result of numerous violations recorded in electoral district #36 |
25.05.2007
For the chairwoman of #5/10...For the chairwoman of #5/10 Precinct Election Commission (PEC) only her laws were exercised during the election day |
23.05.2007
On May 21 the Prosecutor's...On May 21 the Prosecutor's Office of Aragatsotn province sent criminal case on 15/16 precinct commission members to court |
22.05.2007
The voter list of 9/11...The voter list of 9/11 precinct of Yerevan included residents of a building that did not exist |