ՀՀ Ֆինանսների նախարարության խնդրանքով Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ 20 կետից բաղկացած իր դիտողություններն ու առաջարկություններն է ներկայացրել ՀՀ կառավարության քննարկմանը: «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը մշակվել է ՀՀ կառավարության կողմից 23/04/09թ. հաստատված «Գնումների համակարգի բարեփոխումների» ռազմավարության, ԵՄ փորձագետների կողմից պատրաստված «ՀՀ գնումների համակարգի գնահատման հաշվետվության» և ՀԲ-ի կողմից կազմված «Երկրի գնումների համակարգի գնահատման հաշվետվության» հիման վրա:
«Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպության առաջարկությունները և դիտողությունները «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ

At the request of the Ministry of Finance, Transparency International Anti-corruption Center submitted 20-point Remarks and Suggestions on the Republic of Armenia Draft "Law on Procurement" to the consideration of the Government of Armenia. The Draft "Law on Procurement" was developed by the Government of Armenia, based on the Draft Procurement System Reform Strategy approved on 23.04.09, Procurement System Assessment Report approved by the EU experts and by the Country Procurement Assessment Report, developed by the World Bank.
Find the full text of Transparency International Anti-corruption Center NGO's Remarks and Suggestions on Draft Law on Procurement in Armenian