Ս.թ. հուլիսի 29-ին Թրասնփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը (ԹԻՀԿ)` որպես նոր անդամ, պաշտոնապես միացել է Ընտրությունների տեղական դիտորդների գլոբալ ցանցին (ԸՏԴԳՑ) և ընդունել է Գլոբալ սկզբունքների հռչակագիրը: ԹԻՀԿ-ը որոշում էր կայացրել անդամակցել ԸՏԴԳՑ-ին հուլիսի 4-ին տեղի ունեցած խորհրդի նիստի ժամանակ: ԸՏԴԳՑ անդամակցությունը բաց է ցանկացած անկողմնակալ քաղաքացիական կազմակերպության համար, որն իր երկրում ակտիվորեն իրականացնում է ընտրությունների մոնիտորինգ և դիտորդություն:
ԸՏԴԳՑ-ն գլոբալ ցանց է, որը խթանում է փոխանակումը և նպաստում է համերաշխությանն իր ավելի քան 245 քաղաքացի դիտորդ անդամ կազմակերպությունների միջև աշխարհի ավելի քան 90 երկրներում:

The Global Network for Domestic Election Monitors (GNDEM) officially welcomed Transparency International Anticorruption Center (TIAC) as a new member on July 29, 2017 after TIAC applied for membership and endorsed the Declaration of Global Principles. TIAC made a decision to join GNDEM during its board meeting on July 4, 2017. GNDEM membership is open to any nonpartisan citizen organization actively committed to election monitoring and observation in their country.
GNDEM is a global network that facilitates exchange and promotes solidarity among its over 245 citizen observation member organizations in more than 90 countries around the world.