Ս.թ. դեկտեմբերի 25-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը (ԹԻՀԿ) էլեկտրոնային եղանակով ընդհանուր ժողով է գումարել հետևյալ օրակարգով` կազմակերպության գործադիր մարմնում փոփոխությունների վերաբերյալ տեղեկատվության ներկայացում, խորհրդի կազմում առաջարկվող փոփոխությունների հաստատում, նոր անդամների ընտրություն: Նախքան ընդհանուր ժողովի անցկացումը տեղի էր ունեցել կազմակերպության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվել և հաստատվել էր Ս.Այվազյանի գործադիր տնօրենի գործառույթները վայր դնելու հարցը` այլ պարտականություններով ծանրաբեռնված լինելու պատճառով և առաջադրվել էր Վ. Հոկտանյանի թեկնածությունը այդ պաշտոնին, ինչի կապակցությամբ խորհուրդը հաստատել էր նրա` փոխնախագահի պարտականությունների վաղաժամկետ դադարեցումը:
Ընդհանուր ժողովի ընթացքում ԹԻՀԿ նախագահ Ամալյա Կոստանյանի առաջարկությամբ քննարկվել և հաստատվել է 2009թ. հունվարի 20-ից Վ.Հոկտանյանի` խորհրդի անդամի լիազորություների վաղաժամկետ դադարեցումը և Ս.Այվազյանի ընտրությունը խորհրդի կազմում: ԹԻՀԿ անդամության թեկնածուներ են առաջադրվել հակակոռուպցիոն, իրավապաշտպան, բնապահպան, լրագրողական, կրթական, կազմակերպությունների ակտիվիստներ: Քվեարկության արդյունքում ԹԻՀԿ կազմը համալրվել է յոթ նոր անդամով` Լալա Ասլիկյան, Հրայր Սավզյան, Կարեն Ափոյան, Լանա Կարլովա, Արթուր Սաքունց, Ավետիք Իշխանյան և Լևոն Բարսեղյան:
Նույն օրը կայացած խորհրդի նիստի ընթացքում ԹԻՀԿ գործադիր տնօրեն է նշանակվել Վարուժան Հոկտանյանը, ով իր պարտականությունը կստանձնի 2009թ. հունվարի 20-ից:

Transparency International Anti-corruption Center's (TIAC) General Meeting was convened electronically on December 25, 2008 with the following items on the agenda: provision of information on changes in the Executive Body; approval of suggested changes to TIAC Board; election of new members to the organization. Prior to the General Meeting a Board Meeting was held to discuss and approve the issue of Sona Ayvazyan's resignation as Executive Director at her request because of her coming workload with other responsibilities and motion of Varuzhan Hoktanyan's candidacy in that position, and accordingly his resignation as Board Member ahead of time.
Motions made by TIAC Chairwoman Amalia Kostanyan to second Varuzhan Hoktanyan's resignation from Board ahead of time and to elect Sona Ayvazyan as Board Member effective January 20, 2009 were approved. Human rights advocates and eco-activists, as well as activists from anti-corruption, education and journalistic organizations were nominated as candidates to TIAC. As a result of voting seven new members, including Lala Aslikyan, Hrayr Savzyan, Karen Apoyan, Lana Karlova, Artur Sakunts, Avetik Ishkhanyan and Levon Barseghyan were elected as members to the organization.
During a Board Meeting, which followed the General Meeting the same day Varuzhan Hoktanyan was appointed as Executive Director who would assume his responsibility since January 20, 2009.