Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ (ԹԻ) հակակոռուպցիոն կենտրոնի նախագահ Ամալյա Կոստանյանը ս.թ. հոկտեմբերի 26-ից 29-ը Հունաստանի մայրաքաղաք Աթենքում մասնակցել է ԹԻ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային, Միջտարածաշրջանային և ԹԻ անդամների ամենամյա համաժողովներին: Նա ակտիվորեն ներգրավվել է զանազան քննարկումներում և աշխատանքային հանդիպումներում, որտեղ արծարծվել են հակակոռուպցիոն պայքարի ջատագովների առջև ծառացած վճռորոշ հարցեր: Համաժողովը մինչև օրս կայացած ամենամեծ հավաքն էր, որի ընթացքում նշվել է կազմակերպության 15-րդ տարեդարձը:
2008թ. ԹԻ անդամների տարեկան համաժողովը, որին մասնակցել են ԹԻ ավելի քան 90 մասնաճյուղերի, քարտուղարության ներկայացուցիչների և անհատ անդամների շուրջ 300 պատվիրակներ, միջազգային առաջատար հակակոռուպցիոն կազմակերպության մինչև օրս կայացած ամենամեծ հավաքն էր, որի ընթացքում նշվել է կազմակերպության 15-րդ տարեդարձը:
Ի թիվս նոր վարչության ընտրության, որն ամենամյա համաժողովի հիմնական գործառույթն է, ԹԻ շաժումը նաև ընդունել է 4 բանաձև` նվիրված համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամին, Մեծ Բրիտանիայի ջանքերի ձախողմանը գործելու Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության` կաշառարարության դեմ կոնվենցիայի պահանջներին համապատասխան, հակակոռուպցիոն պայքարի ջատագովների պաշտպանվածությանը և Հարավային Կորեայում հակակոռուպցիոն նախաձեռնությունների թուլացման հիմնախնդրին:
Բանաձևերի վերաբերյալ կարող եք տեղեկատվություն ստանալ անգլերենով` այցելելով ԹԻ անդամների ամենամյա համաժողով

In Athens, Greece, Amalia Kostanyan, Chairwoman of Transparency International (TI) Anticorruption Center attended TI Europe and Central Asia Regional, Cross-regional Meetings and Annual Membership Meeting (AMM) from October 26 to 29, 2008. She was actively involved in various discussions and workshops around critical issues faced by the anti-corruption activists.
With around 300 delegates, including representatives of over 90 national chapters, individual members and TI secretariat staff, the 2008 AMM was the largest to-date for the world's leading anti-corruption organization, which celebrated its 15th Anniversary during the meeting.
In addition to electing a new board, a core function of the AMM, the TI movement also passed resolutions on four critical issues: the global financial crisis, the failure of the United Kingdom to comply with the OECD Anti-Bribery Conventions, the safety of anti-corruption advocates and the weakening of anti-corruption initiatives in South Korea.