Հայաստանյան հակակոռուպցիոն փորձագիտական խմբի այցը Ուկրաինա
Հայաստանից մի խումբ հակակոռուպցիոն փորձագետներ, այդ թվում` ԹԻՀԿ ներկայացուցիչները 2019 թ. մարտի 4-7-ը փորձի փոխանակման այցով գտնվում են Ուկրաինայում։ Ծրագրի շրջանակում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ հակակոռուպցիոն կառույցների, ՀԿ-ների, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Այցի առաջին օրը հանդիպումներ են տեղի ունեցել Ուկրաինայի խորհրդարանի` Վերին Ռադայի հակակոռուպցիոն մշտական հանձնաժողովի, հանձնաժողովին կից հակակոռուպցիոն փորձագիտական խմբի, Ուկրաինայի ազգային հակակոռուպցիոն բյուրոյի, ինչպես նաև Կոռուպցիայի կանխարգելման ազգային գործակալության ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում ուկրաինացի գործընկերները ներկայացրել են իրենց փորձը կոռուպցիոն դեպքերի բացահայտման, շահերի բախման, ապօրինի հարստացման, գույքի և եկամուտների հայտարարագրերի ներկայացման և ազդարարման համակարգի վերաբերյալ։

A group of anticorruption experts from Armenia, including TIAC representatives, paid a visit to Kyiv, Ukraine on March 4-7 2019 for exchange of experience. A number of meetings are planned to be held with the representatives of anticorruption bodies, NGOs and international organizations.
On the first day of the visit meetings were held with the Committee on Corruption Prevention and Counteraction of the Ukrainian parliament - the Verkhovna Rada, CSO committee engaging with the Parliamentary Committee on Corruption Prevention and Counteraction, the National Anticorruption Bureau of Ukraine, as well as National Agency on Corruption Prevention.
During the meetings the Ukrainian partners shared their experiences on corruption detection, conflict of interest, illicit enrichment, asset and income declarations and whistleblowing system.